Zasady treningu sportowego w okresie zagrożenia COVID-19

W związku z decyzją premiera Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu związaną z częściowym otwarciem obiektów sportowych z dniem 4 maja 2020, przedstawiamy ogólne zasady wznowienia zajęć treningowych PAS Skarżysko

‼Uprzejmie prosimy o przestrzeganie niżej wymienionych zasad zarówno przez zawodników jak i rodziców/opiekunów. Prosimy o logikę w postępowaniu i bezdyskusyjną akceptacje wytycznych.

1.Udział w zajęciach jest dobrowolny, a zgodę na uczestnictwo zawodnika w zajęciach potwierdza rodzic (prawny opiekun) składając odpowiednie oświadczenie przed rozpoczęciem pierwszego treningu.

2. Zawodnicy  i trener nie mają obowiązku noszenia maseczki na zajęciach.

3. Zawodnicy przyjeżdżają na trening, nie wcześniej niż 5-10 minut przed rozpoczęciem zajęć i wychodzą tak, aby zawodnicy kolejnej oczekującej grupy nie mieli ze sobą kontaktu.

4.Zawodnicy przychodzą na obiekt przebrani w osobisty strój treningowy, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego na terenie obiektu (za wyjątkiem WC).

5. Zawodników obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy.

8. Zawodnicy oczekujący na zajęcia treningowe zachowują zasadę bezpiecznej odległości (2 metry) zalecanej przez Ministra Zdrowia, do momentu przejęcia zawodników przez trenera.

7. W trakcie treningu, rodzice zawodników oraz inne osoby nie mają wstępu na obiekty. Zalecane jest oczekiwanie na odbiór zawodnika w pobliżu obiektu, z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

8. Grupę treningową stanowi maksymalnie 6 zawodników. Jednostka treningowa wynosi około 45 min. Same zajęcia będą odbywać się w formie stacyjnej i strumieniowej – by zawodnicy utrzymali wymagany dystans między sobą. W najbliższym czasie nie będzie gier w żadnej formie, zawodnicy będą pracować nad techniką indywidualną i motoryką. W przypadku złej pogody zajęcia będą odwołane – na tym etapie „rozmrażania sportu” nie ma możliwości korzystania z sal.

9.Zawodnicy rozpoczynają i kończą trening dezynfekcją rąk.

10.Po każdej jednostce treningowej, każdej grupie trener lub inna osoba wyznaczona przez Klub jest odpowiedzialna za dezynfekcję sprzętu treningowego.

11.Trenerzy wyznaczą specjalne, bezpieczne strefy w czasie przerwy nawadniającej. Zalecane stosowanie bidonów, butelek z wodą z widocznie opisanym imieniem i nazwiskiem.

12.Zawodnik w objawami jakiejkolwiek choroby (przeziębienie, katar, podwyższona temperatura itp.) zgłasza wcześniej ten fakt trenerowi i nie uczestniczy w zajęciach, pozostając w swoim miejscu zamieszkania.

13. Szanowni Państwo – powyższe punkty są niestety koniecznością, by zajęcia mogły się odbywać. Postępujemy zgodnie ze wszystkimi zaleceniami Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia, by treningi były bezpieczne dla naszych podopiecznych. Zapraszamy serdecznie!

14.O sprawach nie ujętych w niniejszych zasadach treningu decyduje trener.