Wszyscy jesteśmy w Drużynie Olivera

Kilkanaście dziecięcych drużyn piłkarskich z województwa świętokrzyskiego a także z Mazowsza i Małopolski zagrało w trakcie Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej w Skarżysku – Kamiennej. Cały dochód z imprezy organizowanej przez Piłkarską Akademię Skarżyska, zostanie przeznaczony na leczenie 9-letniego Olivera Stachury.

Turniej zjednoczył wiele osób z różnych środowisk, firm, fundacji i organizacji.

Chłopiec, mieszkaniec Skarżyska choruje na medulloblastomę, czyli złośliwy nowotwór móżdżku. Rodzina chłopca zbiera pieniądze na innowacyjne leczenie za granicą, które może uratować życie dziecka.

Pomysłodawcami turnieju charytatywnego byli rodzice dzieci trenujących w Piłkarskiej Akademii Skarżyska.

Na zaproszenie PAS odpowiedziało od razu kilkanaście drużyn dziecięcych (rocznik 2011 i młodszych)  z naszego regionu ale także z Mazowsza i Małopolski. – To nasi przyjaciele, którzy nigdy nie odmawiają pomocy – mówi Andrzej Plucner prezes i trener PAS.

Wsparcie zadeklarowało też wiele firm ze Skarżyska-Kamiennej, przedstawiciele różnych środowisk, fundacji, a także sportowcy. Gośćmi turnieju był Jacek Kiełb, kapitan wieloletni piłkarz Korony Kielce, który przekazał na licytację koszulkę, a w trakcie imprezy rozdał kilkadziesiąt autografów.

Przyjechał również Michał Olejniczak zawodnik Vive Łomży Kielce, wspólnie z Sebastianem Kozubkiem z merketingu klubu. Szczypiorniści przekazali na licytację koszulkę i piłkę z podpisami zawodników. Koszulkę z autografem podarował również Sławomir Szmal i Radek Wasiak.

W gronie osób i organizacji oraz firm, które wspierały Charytatywny Turniej Piłki Nożnej PAS i zbiórkę na leczenie Oliverka był również Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Wiceprezes Tomasz Domaradzki przekazał na licytację: bluzę bramkarską Józefa Młynarczyka z autografem

oraz piłkę z autografami z meczu U21 Polska – San Marino

Pięknym momentem dla PAS, była licytacja prezentu niespodzianki dla Króla Złotego, czyli prezesa Andrzeja Plucnera. Rodzice, organizatorzy turnieju podarowali trenerowi voucher na wykonanie tatuażu. Mina obdarowanego była bezcenna.

Gościem imprezy był Sławomir Pająk, prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręg Kielce. Hodowcy przelali na leczenie Olivera 1000 złotych ze składek. Zapowiedzieli również, że na swoich stronach będą prowadzić licytacje gołębi na rzecz chłopca.

Oprócz meczy i licytacji oraz loterii fantowej, kiermaszu ciast i innych pyszności w trakcie turnieju odbyły się występy grup tanecznych, szkoły akrobatyki, każdy uczestnik dostał kawałek tortu. Dziećmi zajmowali się animatorzy. Na turniej przyjechali również Motocyklowi terroryści Świętokrzyskie oraz Dzikie Wieprze z Bliżyna. Skarżyska policja zaprezentowała pokaz tresury psa.

Turniej wsparło Starostwo Powiatowe w Skarżysku -Kamiennej – starosta Artur Berus z małżonką uczestniczył w imprezie, a nawet wylicytował koszulkę Łomży Vive Kielce. W organizacji pomogła także dyrekcja Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku.

Co za drużyna!!!