Akademia

Piłkarska Akademia Skarżyska powstała  w grudniu 2012 roku z inicjatywy miłośników piłki nożnej pragnących stworzyć warunki dzieciom do rozwijania pasji sportowych.

Wielu małych chłopców marzy o tym, by w przyszłości zostać sławnymi piłkarzami, takimi jak: Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, czy Lionel Messi. Dzieci często grają w piłkę w koszulkach z nazwiskami swoich ulubieńców na plecach.

Jest to nie tylko oznaka sympatii do danego piłkarza, ale także sygnał, że dziecko kiedyś zostanie kimś równie popularnym i uzdolnionym, jak jego ulubieniec.

Z boiska

Coraz częściej rodzice zapisują swoje dzieci do sekcji sportowych, gdzie chłopcy mogą nauczyć się zasad gry w piłkę nożną, potrenować i doskonalić swoje umiejętności. Często bywa i tak, że ze swoimi dziećmi grają także ich tatusiowie. Piłka nożna jest bowiem grą, która nie tylko uczy zdyscyplinowania i postępowania według zasad fair play, ale także łączy pokolenia. „Nie można nie nadawać się do sportu. W sporcie dzieci głównie chodzi o to żeby kształtować lepszych ludzi,a dopiero później sportowców, piłkarzy. Sport powinien stać się częścią życia każdego młodego człowieka – przez wzgląd na to jak wiele wartości i korzyści daje. Bo każdy nadaje się być dobrym człowiekiem. A sport to umożliwia.” 

I te właśnie ideę  pragnie szerzyć Piłkarska Akademia Skarżyska!